IDEA - BIOPHILIC DESIGN

BIOPHILIC DESIGN, czyli projektowanie biofiliczne ma na celu stworzenie dobrego środowiska dla człowieka jako biologicznego organizmu w przestrzeni zabudowanej.

Człowiek jest genetycznie uwarunkowany do życia w symbiozie z przyrodą. Jednak większość dzisiejszego społeczeństwa przebywa w mocno zurbanizowanym, oderwanym od natury otoczeniu, co ma negatywny wpływ na kondycję oraz jakość życia. Natomiast kreatywne zastosowanie w naszej przestrzeni elementów przyrody może skutkować szerokim spektrum fizycznych i psychicznych korzyści.

Jednym z naturalnych materiałów pozyskiwanym wprost z otaczającego nas świata jest drewno. Jego piękno można odnaleźć w formach o niepowtarzalnych wzorach; w całym bogactwie struktur, barw, rysunku. Dzięki swojemu wyjątkowemu charakterowi może mieć różnorodne zastosowanie. W naszych pracach używamy naturalnych fornirów różnych gatunków drzew, odpowiednio je przygotowujemy i zestawiamy ze sobą otrzymując w ten sposób realizacje o niepowtarzalnym charakterze. Istotą jest tutaj zmysłowe doświadczenie przyrody, wywołujące pozytywne wizualne i dotykowe reakcje. Organiczna materia wpływa stymulująco na organizm ludzki poprawiając w ten sposób komfort życia.

 
 
 
 
Tagi:abstrakcja,manufaktura,intarsja,fornirowane,nowoczesne obrazy,pejzaż,rysunek,obraz,intarsja,biophilic design,
galeria internetowa