O NAS

Jesteśmy autorską pracownią specjalizującą się w projektowaniu i wykonywaniu przedmiotów z drewna z zastosowaniem techniki intarsji.

Idea, która nam przyświecała tworząc markę Fornirus została zapoczątkowana w artystycznej szkole, gdzie  poznawaliśmy  tradycyjne techniki zdobnicze stosowane w meblach i  przedmiotach zabytkowych z drewna. Następnie założyliśmy własną pracownie konserwatorską i przez szereg lat, pracując z różnymi obiektami podziwialiśmy kunszt dawnych rzemieślników, sami doskonaląc swoje umiejętności. Poznawaliśmy także możliwości, jakie daje nam naturalny materiał - drewno. To ukształtowało w nas zamiłowanie do pracy z dbałością o każdy detal.

Nasze doświadczenie oraz wartości, jakie przyswoiliśmy w pracy z zabytkami przełożyliśmy na prace wykonane w duchu współczesnego wzornictwa. Tworzymy elementy wystroju wnętrz, takie jak panele na ścianę, obrazy, meble, w których  ważnym aspektem jest materiał. Fascynuje nas naturalne piękno drewna, jego struktura, barwa, złożoność rysunku i niepowtarzalność, dające ciekawe efekty wizualne i dotykowe. Czerpiemy przyjemność pracy z tym materiałem, pragniemy wydobyć i ukazać całą jego niezwykłość.